(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ee/Albrechtsburg_Mei%C3%9Fen_S%C3%BCdseite_4.JPG/1024px-Albrechtsburg_Mei%C3%9Fen_S%C3%BCdseite_4.JPG)
Dawny pałac biskupi, nadany przez króla Karola Augusta Zakonowi, przez kilka miesięcy był odnawiany i przystosowywany do nowych zadań. Wreszcie we wrześniu zakończono remonty i otwarto z dawna zaplanowaną instytucję: Szkoły św. Alberta Wielkiego. Jest to zespół szkół: podstawowej i średniej, mogący dawać wykształcenie kilkudziesięciu chłopcom jednocześnie. Mieszkają oni w mieszczącym się w tym samym budynku internacie, pod opieką doświadczonych wychowawców. Znaczną część uczniów szkoły stanowią miejscowe sieroty, którym Zakon zapewnia schronienie, utrzymanie i wykształcenie, ale mieszkają tu i uczą się również dzieci posłane przez rodziców, nierzadko ze szlacheckich rodzin. W pałacu mieści się również zarząd komandorii, mieszkania kapelana i nauczycieli. Szkoła i internat utrzymywane są z dochodów pochodzących z zakonnego folwarku w Dobritz. W planach jest otwarcie drugiej podobnej placówki, tym razem dla dziewcząt, w dwóch kamienicach w mieście, również stanowiących własność Zakonu.
(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6c/Geheimnis_der_Weihnacht3.tiff/lossy-page1-722px-Geheimnis_der_Weihnacht3.tiff.jpg)
W zeszłą niedzielę uczniowie szkoły podstawowej otrzymali kalendarze adwentowe, zakupione przez członków Bractwa św. Jerzego. Ten miły gest nie jest jedynym wyrazem wsparcia Rycerzy dla Szkół św. Alberta; regularnie wspomagają oni tę instytucję potrzebnymi funduszami, jak również pomagają w załatwianiu różnych spraw w urzędach miasta i królestwa. Ponadto jeden z braci, szczególnie zainteresowany historią, podjął się prowadzenia dodatkowych lekcji z tej dziedziny dla grupy chętnych uczniów ze szkoły średniej.