-
Do Stołecznego Miasta Karlsruhe przyjechał w pociągu powracający do ojczyzny Wielki Książę Friedrich von Baden. Stary pociąg wjechał na peron głównego dworca w mieście Karlsruhe. Władca przybył prosto z Berlina, gdzie spotkał się z Jego Cesarską Mością Augustem von Hohenzollernem. Powitał go niewielki tłum obywateli z delegacją miejską na czele oraz
z delegacją oficerów z 28 i 29 dywizji piechoty a także milicji miejskiej.
(https://kurierpodlaski.pl/static/files/gallery/133/1235601_1635358842.jpg)
-
Po powitaniach i krótkiej rozmowie Wielki Książę Badenii udał się do sztabu jednostek stacjonujących na terenie Wlk. Ks. Badenii, aby lepiej zapoznać się z sytuacją militarną kraju. Następnie udał się na zwiedzanie miasta stołecznego i rozmowę z różnymi mieszkańcami, rzemieślnikami, pracownikami, przemysłowcami, politykami. Potem odbył się przegląd milicji miejskiej.
(https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/ICcktkqTURBXy84NzEyOTZlNTZiYzNmYTExNDUyMmY4YzdhNzMyOTYzYi5qcGVnkpUDABrNAyDNAcKTBc0BpM0BLA)
-
Jego Wielkoksiążęca Mość Friedrich von Baden wziął udział w inauguracyjnym posiedzeniu Landtagu Wielkiego Księstwa Badenii. Senat Wlk. Ks. Badenii uchwalił kilka ważnych dla państwa uchwał prawnych; m.in. uchwałę dot. finansów, podatków, gospodarki a także stworzeniu Prawa Generalnego Wielkiego Księstwa Badenii.
(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2e/Diet_of_Galicia_and_Lodomeria_for_the_8th_Legislative_Period_%281901-1907%29_at_28th_December_1901.jpg/486px-Diet_of_Galicia_and_Lodomeria_for_the_8th_Legislative_Period_%281901-1907%29_at_28th_December_1901.jpg)
-
Po koronacji Wielkiego Księcia Friedricha von Badena na władcę Badenii 12 lutego 1881 roku odbył się wielki bal w Pałacu Wielkiego Księcia przy Schlossplatz.
Na to wydarzenie przybyło wielu znamienitych szlachciców, arystokratów oraz władców państw Cesarstwa Niemieckiego. Przez kilka dni ruch w mieście się wzmożył i mieszkańcy mogli zarobić więcej, co przełożyło się na poziom życia niektórych, oraz wzrost prestiżu niektórych firm, jak i samego Księstwa.
Do Karlsruhe przybył na zaproszenie Wielkiego Księcia, Gustav Nachtigal, niemiecki badacz Afryki. Jego Wielkoksiążęca Mość, sporo uwagi poświęcił gościowi, z którym rozmawiali m.in nad koloniami w Afryce. Z nieoficjalnych źródeł pałacowych wynika, że Gustav poszukuje chętnych oraz sponsora na kolejną wyprawę do Afryki. Temat całkiem szybko został podchwycony przez ulicę, na której toczą się teraz rozmowy o kolonizacji Afryki.
19 lutego 1881 roku, Wielki Książę powołał Rząd Wlk. Ks. Badenii. Na jego czele w randze Ministra Stanu, stanął Heinrich von und zu Bodman. Ministrem Sprawiedliwości, Kultury i Edukacji został Wilhelm Nokk, Ministrem Spraw Wewnętrznych August Eisenlohr, Ministrem Finansów Moritz Ellstätter. W skład rządu weszli również Ludwig Karl Friedrich Turban, Arthur von Brauer, Adelbert Düringer i Gustav Nachtigal, których zadaniem będzie wspieranie ministrów w ich codziennych obowiązkach.
-
Pierwsze z ministerstw to zaiste ciekawe połącznie.
-
Pierwsze z ministerstw to zaiste ciekawe połącznie.
Praktycznie w każdym kraju koronnym premierem jest minister stanu. :)
Co zaś tyczy się takiego połączenia to przeglądając gabinety różnych ministrów Stanu Badenii natknąłem się na takie połączenie i nawet to ten człowiek był takim ministrem, stąd aby rząd nie był zbyt wielki postanowiłem, połączyć te departamenty w jedno. :) ;)
-
Miałem na myśli połączenie edukacji i sprawiedliwości.
-
Dzisiaj w Środę Popielcową Jego Wielkoksiążęca Mość wraz ze swym dworem, najbliższymi przyjaciółmi i współpracownikami oraz członkami rządu pojechali do Fryburga, gdzie w Katedrze Najświętszej Maryi Panny uczestniczyli w mszy świętej celebrowanej pod przewodnictwem Arcybiskupa Lothara von Kübel, Arcybiskupa Fryburga. W całym Wlk. Ks. Badenii udzielił się dzisiaj spokojny nastrój wielkiego postu.
-
Wieści całkiem szybko się rozchodzą. W całym mieście Karlsruhe oraz Bremenhaven panuje poruszenie, euforia a także wielka niewiadoma w związku z tym, że Wielkie Księstwo postanowiło zainwestować i zbudować w nadmorskim, portowym mieście Bremenhaven, faktorię wraz z magazynami handlowymi. Ulica prawdę waży i rozdziela, bowiem plotki mają to do siebie, że mogą być nieprawdziwe, jednak niektóre osoby z wyższych sfer, wtajemniczone, wiedzą, że Cesarstwo szykuje się na kolejną wyprawę do Afryki celem zwiększenie dostaw na różne towary, oraz zajęcia nowych ziem. od kilku miesięcy trwają przygotowania, zbiórki, rozmowy oraz wszelkiej maści ustalenia, przygotowania, umowy itp.
-
Dzisiaj odbyło się drugie posiedzenie Landtagu Wielkiego Księstwa Badenii. Radni obradowali nad sprawami wojskowości w Wlk. Ks. Badenii. Owocem prac była uchwalona przez Senat i podpisana przez Wlk. Księcia Ustawa o Wojsku Wlk. Ks. Badenii.
Jego Wielkoksiążęca Mość przy okazji, podczas dzisiejszej intensywnej pracy wydał również Dekret o Odznaczeniach oraz nadał Order Wierności JCM Augustowi I.
Raporty oraz notatki o Kamerunie przybyłe do Niemiec trafiły na biurko Władcy Badenii, który po zapoznaniu się z nimi oraz spotkaniu z rządem postanowił część z nich podać do publicznej informacji. W tym celu w lokalnej gazecie wydrukowano kilka stron poświęconych tematyce Afryki, jej przyrody, ludów nią zamieszkujących, oraz innych ciekawostek.
-
Po miesiącach przygotowań Gustav Nachtigal wraz z współpracownikami tj. geografami, przyrodnikami, podróżnikami, dziennikarzem, lekarzem, kucharzem, a także obstawą złożoną z kilkunastu ludzi wyposażonych z broń białą oraz palną wyruszyli z Badenii do Wielkiego Księstwa Oldenburga, gdzie na pokładzie korwety "SMS Olga" wyruszyli z portu w Wilhelmshaven ku ziemiom kameruńskim.
(https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/1Ymk9kpTURBXy9iNTcwZWJlYzczNzBhMjBkYjViMDYxMjZmZWY2NzFmYi5qcGeUlQMAzQLvzQo7zQXBkwXNAxTNAbyVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8yMzM3YzlmZDZiOTMxZWU2Y2IwZDIzZGNiYTI1OGE5ZC5wbmcAwgCTCaYwODFkNTEGgaEwAQ/zaglowiec-dar-pomorza-wyplywa-z-portu-gdynskiego-w-rejs-dookola-swiata.jpg)
-
Wieści ogłoszone przez Landtag w imieniu Jej Królewskiej Mości, całkiem szybko rozeszły się po okolicy i dzięki poczcie pantoflowej dotarły do sąsiadującego kraju. Na ulicach Badenii zaczęły się rozmowy, i ploteczki kochanych poddanych, zaś Jego Wielkoksiążęca Mość zwołał na ekstraordynaryjne tajne spotkanie swój rząd.
-
Dwór Jego Wielkoksiążęcej Mości pragnie serdecznie i gorąco pozdrowić wszystkich obywateli, mieszkańców oraz gości Wielkiego Księstwa Badenii.
Jego Wielkoksiążęca Mość pragnie wszem wobec ogłosić i oznajmić wszystkim coby było to wiadome powszechnie, iż dnia 26.05.1884 roku, księżniczka Karolina Fryderyka z Hesji-Darmstadt, krewna Wielkiego Księstwa Hesji, przyjęła Jego oświadczyny. Uroczystość zaręczyn odbędzie się w Pałacu Wielkiego Księcia w Karlsruhe. Na ceremonii obecny będzie Jego Ekscelencja Arcybiskup Lothar von Kübel, Arcybiskup Fryburga, który po akcie odprawi Mszę Świętą w kaplicy pałacowej. Następnie zaplanowany jest uroczysty bal.
(Jak wszyscy to wszyscy ;D ;) )
-
Jego Wielkoksiążęca Mość Fryderyk I. Badeński zaręczył się z księżniczką Karoliną Fryderyką Heską.
Świadkami byli Biskup Franz Christoph Ignaz Moufang a także premier Heinrich von und zu Bodman.
-
Co to są wojska lotnicze? ;D
-
Co to są wojska lotnicze? ;D
https://youtu.be/JaobRjYdhPo?t=2 (https://youtu.be/JaobRjYdhPo?t=2)
A tak na serio to jest to jednostka nieco wyprzedzająca czas, dlatego póki co nie będzie mieć pełnego wyposażenia. Jednak nieuchronnie zbliżamy się do lat 90 XIX wieku a następnie do XX i trzeba będzie myśleć o sterowcach i myśliwcach, bombowcach.
-
Coś tak potężnego to chyba powinno zostać na poziomie federalnym...
Co do pociągów pancernych to się zatanawiam.
Poza tym to Wasza Wielkoksiążęca Mość utworzył nowe oddziały, jak dobrze liczę to ze dwa pułki, a mnie cesarz dwóch batalionów odmówił. Protestuję.
-
Coś tak potężnego to chyba powinno zostać na poziomie federalnym...
Co do pociągów pancernych to się zatanawiam.
Poza tym to Wasza Wielkoksiążęca Mość utworzył nowe oddziały, jak dobrze liczę to ze dwa pułki, a mnie cesarz dwóch batalionów odmówił. Protestuję.
Co jest tak potężne? (Przepraszam nie zrozumiałem... :-[)
Pociągi miała także Saksonia... Polecam poczytać na wiki.
O jakie oddziały chodzi? Co do wielkości, rozmiaru i nazewnictwa opierałem się o polską i niemiecką Wikipedię, własne obliczenia, a także inne strony internetowe.
Poza tym zerkałem do innych Krajów Cesarstwa aby porównać Armie i ich wielkości i zrobiłem odpowiednio mniejszą Armię Badenii. Co zaś by sie tyczyło Saksonii to raczej obowiązkowe, naturalne jest że musi mieć ona większą armię, gdyż jest większa. Do tego dochodzą księstwa i myślę, że raczej powinien król móc utworzyć dodatkowe pułki jeśli potrzeba.
(Czy te dwa bataliony, to nie miały być w Togolandzie? Bo jeśli tak, no to może tam nie potrzeba aż tylu...)
-
Miałem na myśli lotnictwo. Te dwa bataliony to batalion telegraficzny i km które chciałem utworzyć aby oba korpusy wyglądały tak samo.
Co do pociągów to próbowałem znaleźć coś ale mi się nie udało.
-
Miałem na myśli lotnictwo. Te dwa bataliony to batalion telegraficzny i km które chciałem utworzyć aby oba korpusy wyglądały tak samo.
Co do pociągów to próbowałem znaleźć coś ale mi się nie udało.
Jak pisałem, nie użyję samolotów Fokker przed datą ich faktycznego historycznego oblotu czyli około 1912 można by zacząć szkolić załogi aby dopiero koło 1914 móc tworzyć i szkolić na Fokkerach bojowych. To obiecuję.
Co do korpusów i batalionów, należy pomówić z Cesarzem. Raczej dwa bataliony nie są zbyt dużymi i spokojnie Cesarz powinien sie zgodzić, w końcu nie chcemy chyba być brani jako kseronacja która tylko kopiuje historyczne państwo, dajmy też coś od siebie i twórzmy nową historię państwa niemieckiego.!
A co do pociagów:
12 Saksoński Batalion Taborowy – Drezno, Bischofswerda, sformowany 1 października 1849
19 Batalion Taborowy (2 Saksoński) – Lipsk, sformowany 1 października 1899
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bataliony_taborowe_Cesarstwa_Niemieckiego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Bataliony_taborowe_Cesarstwa_Niemieckiego)
-
To są bataliony zaopatrzenia. O pociągach pancernych coś ktoś ma? Na pewno pamiętam że w Stanach już były w czasie wojny secesyjnej. Co do Niemiec to nawet w okresie Wielkiej Wojny się nie orientuję.
-
To są bataliony zaopatrzenia. O pociągach pancernych coś ktoś ma? Na pewno pamiętam że w Stanach już były w czasie wojny secesyjnej. Co do Niemiec to nawet w okresie Wielkiej Wojny się nie orientuję.
Zdaje mi się, że były tam pociągi pancerne. I na pewno Prusy i Saksonia je miały na froncie wschodnim, gdzie Armie Niemiec, Austrii i Rosji używały ich w dużych ilościach. Proszę spojrzeć na bitwy frontu wschodniego. Na pewne będą pociągi jako wsparcie.
-
Dwór Wielkoksiążęcy ogłosił datę ślubu Księcia Fryderyka Badeńskiego z Landgrafianką Karoliną Heską. Uroczystości odbędą się w niedzielę 5 czerwca 1885 roku w Fryburskiej Katedrze. Wydarzenie to pobudza całą Badenię oraz Hesję. Rozpoczęły się oficjalne przygotowania do ceremonii. Ludzie żywo komentują poczynienia władcy oraz przebieg przygotowań. Ślub i wesele oraz ich koszty stały się jednym z tematów publicznej dyskusji i zaczęły wywoływać różne emocje i reakcje, dlatego też Wielki Książę zaprosił przywódców partii politycznych zasiadających w badeńskim parlamencie aby porozmawiać z nimi na te tematy. Po rozmowach Książę wydał oświadczenie zawierające zapewnienie iż za uroczystości ślubne oraz weselne zapłaci ze swego rachunku bankowego. Decyzja ta została przyjęta z radością i entuzjazmem obywateli, podatników, którzy chwalili swego władcę.
-
Na biurko Wielkiego Księcia trafiła cała dokumentacja odnośnie Afryki. Władca po zapoznaniu się z nią, przekazał dokumenty rządowi aby ten również się z nimi zapoznał. Wnioski i decyzja była jednomyślna; "Kamerun nadaje się na kolonię niemiecką, Badenia przejmie Kamerun." Zaczęto zatem powoli przygotowywać i organizować III wyprawę do Kamerunu.
-
5 czerwca odbył się w Fryburskiej Katedrze Najświętszej Maryi Panny ślub Jego Wielkoksiążęce Mości Fryderyka Badeńskiego i Karoliny Heskiej. Po ceremonii ślubnej odbyła się intronizacja małżonki Wielkiego księcia, na Księżną Badenii. Po uroczystościach kościelnych młoda para udała się książęcym powozem do Rezydencji Książęcej w Karlsruhe. Tam w Residenz des Großherzogs odbyło sie huczne wesele, na którym pośród gości spotkać można było Jego Cesarską Mość Augusta, Jego Królewską Mość Karla, Jej Królewską Mość Sophie oraz wielu innych książąt, arystokratów, szlachciców, dygnitarzy, dyplomatów, wysokich ranga urzędników etc.
(https://media.discordapp.net/attachments/941769676868956170/983123312441974854/unknown.png)
-
Jego Wielkoksiążęca Mość chcąc rozkręcić badeńską gospodarkę, wpadł na pomysł aby powstała jedna, wspólna, prawna Niemiecka Unia Gospodarcza. W jej skład miały by wchodzić kraje niemieckie oraz kolonie. Na jej mocy utworzony został wspólny rynek oparty na swobodnym przepływie: towarów, ludzi, usług, kapitału. Zniesiono by opłaty i cła. Pomysł został przedłożony przez Księcia Rządowi Wielkiego Księstwa Badenii. Ministrowie byli zachwyceni i zaraz zabrali się za konstrukcję traktatu.
(https://media.discordapp.net/attachments/941769676868956170/986925672524054568/papier.png)
-
W związku z niebezpieczeństwem rozprzestrzenienia się rewolucji do Badenii oraz w skutek zabicia kilku żołnierzy badeńskich oraz cywilów, Jego Wielkoksiążęca Mość zwołał tajne posiedzenie rządu, a także nagłe, ekstraordynaryjne posiedzenie Landtagu.
Jego Wielkoksiążęca Mość Friedrich I. von Baden postawił w stan gotowości Wojsko Badenii.
-
Bardzo smutna wieść rozeszła się po całym Cesarstwie. Po długiej i męczącej chorobie do domu Pana odszedł Jego Ekscelencja Arcybiskup Lothar von Kübel, Arcybiskup Fryburga. Kondolencje zaczęły napływać z całego Cesarstwa oraz z Rzymu. Ojciec Święty Leon XIII przesłał do Jego Wielkoksiążęcej Mości a także całej Archidiecezji Fryburskiej list papieski z kondolencjami. Niedługo odbędzie się pogrzeb byłego pasterza Wielkiego Księstwa Badenii, a także nominacja i ingres nowego. JE Lothar von Kubel requiescat in pace !
-
Moje kondolencje. :'(
-
Moje kondolencje. :'(
Dziękuję w imieniu Badenii.
-
Moje wyrazy współczucia
-
Moje wyrazy współczucia
Dziękujemy.
-
Dziś w całej Badenii odbywały się zakończenia roku szkolnego. Z tej okazji Jego Wielkoksiążęca Mość Fryderyk Badeński również udał się do jednej ze Szkół Elementarnych, aby wziąć udział w zakończeniu, spotkać się z dziećmi i ich rodzicami, oraz nauczycielami. Akcja ta była niezwykła, dzieci się tego nie spodziewały, a obecność monarchy wpłynęła dodatnio na jego wizerunek, który uległ ociepleniu, a także pozytywnie na sytuację i pozycję szkolnictwa w Badenii.
(https://media.discordapp.net/attachments/941769676868956170/990010896980013087/unknown.png)
-
W Badenii rok szkolny kończy się w październiku? :D
-
Według moich wyliczeń wychodzi, że to było we wrześniu. ;D
-
Patrzyłem na kalendarz na stronie Santery i on wskazywał na okolice 10 października. ;)
-
Ciekawe...
Tydzień to u nas 3 miesiące, więc wychodzi, że dziś jest koniec września. Jutro zaczyna się październik w takim razie.
-
Nie da się idealnie podzielić 30/31 dni tak żeby uzyskać równej długości miesiące (wychodzi 2,5 albo w przybliżeniu 2,6 dnia na miesiąc) więc wychodzą dwudniowe i trzydniowe.
-
Jako, że co miesiąc jest nowy rok, to nie chciałem już tak się rozpisywać aby w każdym miesiącu zaczynać i kończyć. I podobnie jak w sprawach kalendarza liturgicznego, tak i w tym szkolnym uznałem za właściwe aby posłużyć się realnym kalendarzem. Czasem trzeba tak podziałać jakby na dwóch płaszczyznach narracji. Czasem opłaca się aby miesiąc upłynął w dwa dni, ale czasem lepiej aby to jednak minął realny rok, realna data. :) ;)
-
Dlatego nie ja wpisuje tylko rok, chyba że zaczniemy stosować pomysł Królestwa Santery, będziemy rozpisywać każdy rok co do dnia
-
Dlatego nie ja wpisuje tylko rok, chyba że zaczniemy stosować pomysł Królestwa Santery, będziemy rozpisywać każdy rok co do dnia
Nie trzeba. Tak jak jest jest dobrze. Dla spraw wojskowych, czy podróży typu statkiem umownie po dwóch trzech dniach okręty dopływają do kolonii w Kamerunie po narracyjnym miesiącu. Na wschodnie wybrzeże potrzeba trochę więcej czasu. Myślę, że dwa miesiące czyli jakoś 5-6 dni. Zaś w reszcie przypadków jak kto woli. Dla mnie tak jak jest jest dobrze. :)
-
Kalendarz Santerski zrobił na mnie potężne wrażenie. Pierwszy raz widzę tak rozpisany kalendarz.
-
Na mnie też zrobił wrażenie Wasza Królewska Mość
-
Zgadzam się z Wielkim Księciem.
-
Dzisiaj we Fryburskiej Katedrze odbył się chrzest pierworodnego syna Jego Wielkoksiążęcej Mości Fryderyka Badeńskiego, oraz Jej Wielkoksiążęcej Mości Karoliny Heskiej. Gdy cała ceremonia wraz z mszą zakończyła się a szczęśliwi rodzice wraz z chrzestnymi wyszli przed obiekt rozległy się wrzawa, vivaty, krzyki radości. Cała Badenia była uradowana i pogrążona w weselu. Po ceremonii chrztu monarchowie udali się na monarszy bal w stolicy.
(https://media.discordapp.net/attachments/941769676868956170/941800161733128232/1fd04aa4a7f891bd7a2a98008ec00d9a.png)
-
Wiwat młody książę!
A jak ma na imię bo niedosłyszałem
-
Mały książę nosi imiona Fryderyk Leopold.
-
Niech żyje książę Fryderyk! To zaszczyt zostać ojcem chrzestnym następcy tronu.
-
Gdy tylko do Karlsruhe dotarły wieści o tym, że w Saksonii organizuje się Korpus Ochotniczy, a ludzie wojny, weterani, kombatanci, rezerwiści, ochotnicy ciągną do niego z ochotą, pośród opozycji pojawiły sie zgrzyty, i niezadowolenie. Wzrosło ono kiedy pojawiły się plotki o oficjalnym wsparciu Wlk. Ks. Badenii w działaniach Króla Saksonii, oraz cesarko-parlamentarnych dotyczących organizacji i wsparcia Korpusu Ochotniczego. Opozycja podburzyła ludzi, aby ci wyszli na ulice i protestowali. Ludzie skandowali hasła anty-monarchistyczne, antybadeńskie, przeciw militaryzmowi, przeciw cesarstwu itd. Nauczeni z przykładu Bawarii, Książę wraz z Rządem zwołali tajną naradę w tej sprawie. Tymczasem protestujący rozsiewali plotki, że Rząd planuje dużymi milionami wspomóc organizację korpusu ochotniczego, oraz zacząć dozbrajać inną armię. Wielki Książę postawiony pod ścianą, nie zamierzał strzelać do własnych ludzi, którzy stali, skandowali a nawet próbowali dostać się na teren Rezydencji Wielkoksiążęcej, zdecydował o zwołaniu posiedzenia parlamentu, aby uspokoić nastroje i wygasić sytuację.
(http://i.imgur.com/ycpHKvW.jpg)
-
Po zakończeniu pierwszego dnia obrad, w związku z tym, że nie doszło do żadnego porozumienia, a wszystko zakończyło sie na jałowych przemowach, prezentacjach, rozmowach i krzykach opozycjonistów, protestujący ludzie odbyli marsze. Pierwszy od Rezydencji Wielkoksiążęcej, z placu przed nim, do siedziby Rządu Wlk. Ks. Badenii, następnie zaś przed siedzibę Parlamentu Badeńskiego.
(https://i.imgur.com/4wTBE3q.png)
-
Pragnę zapewnić Waszą Wielkoksiążęcą Mość, o moim pełnym poparciu dla Was i Waszej władzy, waszego rządu, i decyzji jakie podejmujecie. Zapewniam, że jeśli będzie potrzeba wsparcia militarnego, lub jakiegoś innego to Królestwo Bawarii jako Wasz sąsiad i sojusznik Was wspomoże. :D
-
Dziękuję Waszej Królewskiej Mości. :)
-
Na teren Badeni przybyły trzecie bataliony 1 i 2DP razem 8 batalionów. Zostały oddane do dyspozycji Wielkiego Ksiecia
-
Na teren Badeni przybyły trzecie bataliony 1 i 2DP razem 8 batalionów. Zostały oddane do dyspozycji Wielkiego Księcia.
Dziękuję za pomoc.
Myślę, że żołnierze z tychże batalionów mogą wspomóc w pracach porządkowych po protestach i marszach, a do tego wspomóc żandarmerię przy jej codziennych obowiązkach w najbliższych dniach. Co prawda opanowaliśmy sytuację i już nikt nie kłóci się i nie strajkuje, protestuje, marszuje, jednak myślę, że można tymczasowo wspomóc patrole na ulicach. :)
-
Tak jak pisałem oddziały są Waszej Książęcej Mości dyspozycji
-
Parlamentarzyści doszli do porozumienia, pojednali się i sytuacja się uspokoiła. Mieszkańcy powrócili do swoich normalnych obowiązków, życie w mieście wróciło do normy. Ludzie odpowiedzialni za podjudzanie ludu, akty wandalizmu, albo pobić, zostali aresztowani i osądzeni za swoje przewinienia. Wszyscy przebywają w aresztach. Żołnierze z 8 batalionów, które przybyły na polecenie swych dowódców, pomogły w uprzątnięciu bałaganu, brudów oraz zniszczeń jakie zostały dokonane podczas marszów i protestów. Jako, że sytuacja została całkowicie opanowana zostali oni zwolnieni i mogli powrócić do swoich jednostek bazowych. W Badenii znowu zapanował spokój.
-
Na początku przyszłego roku 8 batalionów wrócić do swoich garnizonów
-
W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi Wielki Książę Badenii, wraz z Rządem i wiernymi senatorami pracowali wytrwale w celu pozyskania jak największego elektoratu. Władca osobiście przejechał się po kilku najważniejszych miastach Badenii, w celu wygłoszenia kilku przemów oraz zachęceniu do wspierania monarchy oraz stronnictwa monarszego w parlamencie badeńskim. Rząd wraz z kilkoma Senatorami przygotowywał projekt reform społecznych, oraz politycznych, mających na celu polepszenie stopy życiowej najuboższych, oraz wzmocnienie państwa, jego pozycji w Cesarstwie Niemieckim, oraz wzmocnienie pozycji Monarchy i jego rządu w polityce wewnętrznej Wielkiego Księstwa.
-
Dzięki spotkaniom z obywatelami oraz wprowadzeniu reform społecznych wzrosło poparcie dla partii konserwatywnej, narodowej i liberalnej. Rząd oraz monarcha uzyskał wyższe niż poprzednio poparcie oraz popularność wśród obywateli. Jednak Partia Konserwatywna nie spoczęła na laurach i dalej kontynuowała swoje działania...